Jak fluor działa na nasz organizm

Bezsenność zaliczyć już można do jednej z chorób cywilizacyjnych. Szybki rozwój technologii, niekontrolowanie korzystanie z telefonów i komputerów, zbyt duża ilość bodźców-to czynniki, które mogą zaburzać sen. Nawet prowadzając mało stresujący tryb życia, jesteśmy narażeni na problemy z zaśnięciem lub przebudzanie się w nocy. Problemy ze snem bezpośrednio pochodzą od zaburzeń funkcjonowania szyszynki. Jednym z czynników, które mogą upośledzać jej pracę, jest fluor. Obecny w pastach do zębów fluor sprawia, że szyszynka ulega zwapnieniu. Przekłada się to bezpośrednio na wydzielanie odpowiedzialnego za sen hormonu. Fluor obecny jest również w herbacie i wodzie z kranu. Chroniąc szyszynkę przed tym pierwiastkiem, polepszamy swoją jakość snu. Jak uniknąć kontaktu z fluorem? Po pierwsze należy zrezygnować z pasty do zębów, która zawiera ten pierwiastek. Jak alternatywę stosować możemy pastę węglową czy bazyliową, dostępne w sklepach ze zdrową żywnością i w sklepach internetowych. Nie są o wiele droższe niż tradycyjne pasty do zębów, a mogą wiele zdziałać dla organizmu. Pomóc może również wyeliminowanie z naszej diety herbaty. Można zastąpić ją innymi napojami. Aby pozbyć się fluoru z organizmu i zapewnić sobie zdrowy sen, można również zamienić wodę z kranu na wodę oligoceńską. Źródła wody oligoceńskiej znajdują się właściwie w każdej dzielnicy. Jeśli dostęp do tej wody jest tak łatwy, z powodzeniem można odciąć się również od tego źródła szkodliwej dla organizmu substancji.

Jeśli te sposoby nie pomagają na poprawę jakości snu, warto zwrócić uwagę również na inne składniki diety. Warto przyjrzeć się temu, ile kaw dziennie wypijamy. Jedna filiżanka nie powinna nam zaszkodzić, jednak zwiększenie ilości do dwóch, w przypadku delikatnego organizmu, również może powodować problemy z zaśnięciem. Szczególnie jeśli wypita będzie ona w drugiej części dnia. Przy okazji warto przyjrzeć się również ilości spożytej danego dnia coli, która również zawiera kofeinę. Dodatkowo, aby odciąć się od zbyt dużej ilości bodźców, na godzinę przed snem wyłącz komputer i telefon. Pozwoli to odpocząć Twojemu układowi nerwowemu i ułatwi Ci zasypianie.

Jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

pogrzeby warszawakarnisze elektryczne warszawachemia gospodarczapapier do sublimacjibusy do niemiec rzeszówcalcium caseinate adblu dermatolog wilanówusługi pogrzebowe warszawa praca dla kierowcy praca dla kierowcy stelvio oponytransport do Francji Gril na ogniskoCrocsbibiaparat biorezonansowykomputer dla graczachip tuning ivecoadblue obd emulatorKatalog firmdieta pudełkowa warszawaapartamenty hiszpaniaklinika urody warszawaangielski łódź AdidasPuchary Apartamenty Gdynia Apartamenty ŚwinoujścieKomornik WarszawaUkładanie kostki brukowej Warszawa wywóz smieci warszawa Hotel Kaszubynaprawa volvo warszawapralnia odzieży roboczejzmysłowa bieliznapochłaniacze wilgoci bilety na barceloneirygatory stomatologicznemebleanodowanieimplanty karkówKancelaria adwokacka GdyniaKancelaria adwokacka Warszawa