Oil pulling

Oil pulling, czyli płukanie ust olejem, wywodzi się z  systemu indyjskiego Ajurweda. Zajmuje się on zdrowiem nie tylko fizycznym i psychicznym, ale i duchowym. Koncepcja Ajurwedy uznawana jest nawet przez Światową Organizację Zdrowia WHO. Ten liczący kilkaset lat system medyczny jest wspaniałą  alternatywą dla    medycyny zachodniej. Do jej zabiegów należą między innymi masaże, oczyszczanie przez środki przeczyszczające czy krople do nosa. Jednym z jej sposobów działania na zdrowie człowieka jest również gandhusa, czyli oil pulling. Ssanie oleju to nic innego jak rytuał, który  niesie za sobą wiele korzyści dla zdrowia. Przeprowadzenie codziennie rano (przed umyciem zębów) dwudziestominutowego płukania olejem kokosowym lub sezamowym, już po kilku zastosowaniach przynosi efekty. W pierwszej kolejności możemy poczuć, jak oczyszczają się nasze zatoki. Jeśli cierpimy na wiosenne przeziębienie, płukanie olejem z pewnością pomoże. Jego regularne stosowanie pomoże w oczyszczeniu zatok, również jeśli choroba jest przewlekła. Długotrwałe stosowanie oleju może pomóc w schorzeniach takich jak migreny, problemy trawienne czy zakrzepica. Oil pulling pomaga również w przypadku próchnicy. Regularne stosowanie rytuału pozwala uniknąć powstawania nowych ubytków. Wybiela również zęby w sposób naturalny, nie naruszając ich szkliwa.

Jak to działa? Olej po prostu pomaga usunąć toksyny z całego organizmu. W jamie ustnej znajduje się ich bardzo duża ilość. W ciągu dwudziestu minut olej zbiera je. Po tym czasie musisz go wypluć, w żadnym wypadku nie powinno się go połykać. Płukanie powinno się przeprowadzać rano. Po zakończeniu rytuału należy BARDZO DOKŁADNIE umyć zęby. Po kilku tygodniach regularnego stosowania powinny pojawić się pierwsze efekty. Do wyboru mamy olej kokosowy i sezamowy. Po kilku miesiącach stosowania Twoje zęby będą widocznie bielsze. Jest to metoda  w pełni bezpieczna. Inne metody, jak np. wybielające pasty do zębów, mogą powodować rysowanie szkliwa i narażać zęby na ból.

Jak oceniasz artykuł?

/ 5.

Dodaj komentarz

pogrzeby warszawakarnisze elektryczne warszawachemia gospodarczapapier do sublimacjibusy do niemiec rzeszówcalcium caseinate adblu dermatolog wilanówusługi pogrzebowe warszawa praca dla kierowcy praca dla kierowcy stelvio oponytransport do Francji Gril na ogniskoCrocsbibiaparat biorezonansowykomputer dla graczachip tuning ivecoadblue obd emulatorKatalog firmdieta pudełkowa warszawaapartamenty hiszpaniaklinika urody warszawaangielski łódź AdidasPuchary Apartamenty Gdynia Apartamenty ŚwinoujścieKomornik WarszawaUkładanie kostki brukowej Warszawa wywóz smieci warszawa Hotel Kaszubynaprawa volvo warszawapralnia odzieży roboczejzmysłowa bieliznapochłaniacze wilgoci bilety na barceloneirygatory stomatologicznemebleanodowanieimplanty karkówKancelaria adwokacka GdyniaKancelaria adwokacka Warszawa